Projekty domů z kulatých dříví 2018

Dům z kulatých dříví

Domy z kulatých dříví přicházejí do módy na pozadí obecné tendence zvyšovat poptávku po ekologických materiálech. Obzvláště oblíbené jsou koupele z kulatých stromů, protože strom byl vždy tradičním materiálem pro stavby tohoto účelu. Přírodní dřevo nevyzařuje během ohřevu škodlivé látky, takže nebude ohroženo zdraví vašich blízkých. Navíc tento materiál má vynikající vlastnosti a cenově přijatelnou hodnotu a má také pozoruhodný vzhled.

Domy z kulatých dříví, projekty a ceny za ně jsou mnohem výhodnější než alternativní možnosti, neboť tato surovina nevyžaduje speciální manipulační dovednosti. Kromě toho se pozoruje i ekonomika spotřeby použitého materiálu.

Budování domu z kulatých dříví

Domy z kulatých dříví se staly módou před mnoha lety díky velkému množství vynikajících vlastností, ze kterých se toto dřevo může pochlubit. Velký počet projektů podobných domů lze nalézt na každém stavebním portálu věnovaném tématu výstavby budov. Tato popularita se vysvětluje jednoduše proto, že suroviny mají řadu výhod. Takže doporučujeme zvážit některé z nich.

Kulaté kulatiny
Zaoblené kulatiny jsou zpracovávány na speciálních zařízeních ve formě válce, které mají stejný průměr
Průměr kulatiny
Kruhový deník se mění v průměru

Výhody této konstrukční varianty jsou:

 • šetří čas a peníze;
 • snadná manipulace s materiálem;
 • vnější estetika přírodního dřeva;
 • schopnost používat jakoukoli povrchovou úpravu;
 • environmentální bezpečnost materiálu;
 • schopnost přirozeného logu termoregulace;
 • odolnost materiálu vůči mnoha negativním vnějším faktorům;
 • možnost výstavby v složitých oblastech.
Tepelná vodivost logu
Tepelná vodivost logu ve srovnání s cihly a betonem
Dům kulatiny
Dům je ekologicky čistý a dokonale se hodí pro rodinný život
Interiér domu z kulatiny
Stěny stěn dřevěných domů vypadají esteticky i bez dokončení

Chalupy typu země a koupele z kulatých dříví jsou velmi žádané. Nejnovější vývoj v oblasti nízkopodlažních konstrukcí umožnil zdokonalit technologii budování logového rámce s ohledem na destruktivní faktory. Použití izolačních a obkladových materiálů tak umožňuje podstatně prodloužit životnost budovy. Kromě toho mohou moderní směsi na zpracování dřeva chránit před škodlivými účinky vlhkosti, hmyzu a dalších ničivých faktorů. Není žádným tajemstvím, že přírodní materiály jsou velmi citlivé na účinky životního prostředí. Tím, že vynaložíte určitou částku na nákup ochranných látek a pokrytí dřeva, můžete zlepšit jeho vlastnosti, výrazně prodloužit dobu služby a usnadnit péči.

Smršťování kulatiny
Vezměte prosím na vědomí, že dům zaoblených dřevin se zmenšuje
Ochranná impregnace dřeva
Aby byl protokol trvat déle, je nutné ho předepisovat ochrannými látkami

Montáž budov z kulatých dříví je možná v oblastech seizmické činnosti. V oblastech s velkou koncentrací vody, kde zdiva nebo betonová deska budou prostě nestabilní, bude použití takového materiálu umožňovat dodávku budovy bez většího úsilí. Jak můžete vidět, existuje více než dost výhod, takže není divu, že takový deník dlouho zaslouží lásku mnoha stavitelů. Pokud hledáte levné a vysoce kvalitní řešení pro stavbu budovy, pak tato možnost může být bezpečně nazývána optimální.

Princip aplikace materiálu

Zaoblený dřík je vyroben z nosníku určitých druhů dřeva, který byl podroben speciální úpravě. Kromě mechanického čištění povrchu se vyrovnává. Tyto metody umožňují dosáhnout přibližně stejného průměru každého kulatiny, což z nich činí vynikající surovinu pro stavbu domů, vany a další konstrukce.

Konstrukce kulatých dříví je prováděna v souladu s obecně uznávanými principy montáže dřevěných konstrukcí. Hlavním úkolem v tomto případě je příslušný půdorys pro výpočet napětí a stability konstrukce. Nejprve vám doporučujeme vytvořit přesný výkres a pečlivě promyslet každý krok tak, abyste během práce neměli neočekávané problémy a potíže. Pokud jste v této oblasti noví, měli byste získat pomoc odborníků.

Výkres domu z dříví
Chcete-li sestavit individuální výkres domu, můžete jej objednat ve speciálních architektonických kancelářích

Nové projekty budov z kulatiny v roce 2018, dvě hlavní oblasti: dekorativní letní stavby a bydlení pro celoroční bydlení. Hlavní rozdíl spočívá v základovém materiálu: konstrukci lze postavit na betonovou cihlovou podušku nebo na chůdách.

Betonové cihly
Pro lehké konstrukce, malé koupele nebo altány je možné postavit betonové cihly

Pro obytnou strukturu, která bude vystavena konstantnímu zatížení, se vytvoří projekt na betonové cihlový polštář. Pevný základ zdvihne konstrukci na určitou výšku nad úrovní země. Výsledný prostor lze využít k vybavení obytného sklepa nebo podzemní garáže.

Koupelny a chaty jsou instalovány převážně na pilotách. To vám umožní výrazně snížit náklady na projekt. Navíc tato možnost má výhody v rychlosti erekce. Volba ve prospěch instalace na hromadu vůbec neovlivňuje stabilitu konstrukce. Kromě toho bude taková práce schopna udělat i začátečníka ve stavebnictví. Hlavní věcí je zásobování potřebnými materiály a nástroji, pečlivě dodržujte pokyny a doporučení profesionálních mistrů.

Pilový základ
Pro chaty a pěší turistiku je lepší použít pilový základ

Vlastnosti konstrukce z kulatiny

Přirozeně, stejně jako v každém jiném případě, při budování různých typů konstrukcí by se mělo zvážit mnoho nuancí. Pro mnoho lidí je jedním z rozhodujících faktorů ve prospěch jedné nebo jiné metody výstavby její cena. Ceny za sauny z kulatiny jsou tvořeny náklady na:

 • stavební materiály;
 • dokončovací materiály;
 • izolační materiály;
 • vnitřní práce;
 • pronájem zařízení nebo nábor pracovníků brigád.

Náklady na výstavbu jiných typů budov se počítají podle stejného schématu. Hlavním předpokladem pro práci se zaobleným dřevem je přítomnost jasných výpočtů nosných konstrukcí, protože celá stabilita konstrukce přímo závisí na promyšleném projektu, který bere v úvahu všechny provozní požadavky.

Log je dodáván v již zpracované a připravené formě. Po dokončení výstavby dřevěného domu začínají vnitřní izolační práce. Vzhledem k tomu, že se strom může zhoršit kvůli náhlé změně teploty a vysoké vlhkosti, věnuje se tomuto stupni konstrukce zvláštní pozornost. Všechny povlaky jsou ošetřeny speciálním pěnovým materiálem, děrování je děrováno - čímž se eliminuje možnost poškození kulatiny.

Termální zobrazovací prohlídka zrubového domu
Ztráty tepla se vyskytují v mezerách mezi kulatiny a na kloubech
Protokolování
Pro snížení tepelných ztrát je dům zaoblený z kulatých dříví, švy jsou uzavřeny

Mějte na paměti! Provedení těchto prací je předpokladem dlouhodobého provozu domu nebo lázně, takže nešetřete na směsi pro zpracování.

Stejně důležitou etapou při realizaci projektu je zavedení komunikace. Vzhledem k tomu, že jejich umístění musí odpovídat pravidlům požární bezpečnosti a při uvedení domu do provozu je třeba vzít v úvahu, je potřeba umístit potrubí v plném souladu s plánem. Kromě toho je třeba věnovat zvláštní pozornost jejich izolaci.

Projektování komunikačního projektu doma
Zpracování komunikace doma stojí také za registraci během fáze výstavby

Chalupa z kulatých stromů

Chalupa z kulatých dýmek potěší oko svou neomezenou dekorativitou. To je velmi atraktivní možnost pro život v létě. Vzhledem k tomu, že všechny nábytek jsou vyrobeny z kulatiny, jsou tyto domy prostě nasyceny atmosférou patriarchální pohody. Navíc toto řešení bude jistě vyhovovat milovníkům ekologických přírodních materiálů. Takové domy vypadají krásně a útulně, takže mohou vyzdobit jakékoliv místo v dachách.

Nejoblíbenější projekty jsou:

 • dvoupatrové budovy;
 • jednopatrové domy s podkrovím;
 • návrhy s dvěma věžičkami;
 • Finské domy;
 • domy s širokou verandou.
Letní dům
Malý domek z dříví je vynikající možností pro dávání

Různé povrchové úpravy umožňují maximální pohodlí bydlení. Vzhledem k dostupnosti materiálu není dosažení stanoveného cíle obtížné. Jako prvky doplňkové výzdoby lze použít:

 • vyřezávané desky;
 • stakes;
 • tvarové sloupy;
 • otvory okenního otvoru;
 • vyčnívající části střechy;
 • balkony;
 • schody;
 • dekorativní rozšíření.
Dekorace domu z dříví
S pomocí vyřezávaných prvků zdobení domu z klády, můžete postavit skutečný pohádkový majetek

Po dodatečném externím ošetření stěn se nemusíte vůbec starat o zachování vzhledového vzhledu budovy. Nátěrové hmoty, koksování s asfaltovými spáry a kovoplastové panely mohou výrazně prodloužit životnost konstrukce. Nejzajímavější je, že vy sám navrhujete budoucí obydlí, dejte jim požadovaný vzhled a vyzdobte si vlastní chuť.

Tak získáte úžasnou příležitost vyzkoušet si sebe v roli architekta, návrháře interiérů a dokonce i stavitele. Nenechte si ujít příležitost ukázat svou individualitu a uvědomit si všechny své nápady.

Šplhán z dříví
Za pomoci zaoblených kulatých dříví je možné velmi jednoduše a rychle postavit altán

Kulaté kulatiny jsou také dobré, protože pokud chcete, můžete snadno dokončit jakoukoli část struktury, například letní kuchyň nebo rafinovanou verandu. Hlavním důvodem pro takové změny je touha dosáhnout rovnováhy všech prvků struktury.

přidat do deníku
K domu z dříví je vždy možné vytvořit přílohu

Koupel z kulatých dříví

Každý věrný znalce postupů, které zlepšují zdraví, sní o tom, že se dostane do dobré dřevěné lázně. Sauna, vyrobená z kulatých kulatin, jejichž náklady jsou velmi demokratické, dokáže tento sen realizovat. Výhodou tohoto designu je jeho rychlá instalace, spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí použitých materiálů.

Koupel z kulatých dříví
Kulaté kulatiny - nejoblíbenější materiál pro stavbu lázně

Koupelnový projekt si můžete objednat na jakémkoli místě určeném pro stavbu dřeva. Abyste nemuseli hádat o tom, jaké materiály na výběr si vyberete, provedou všechny potřebné výpočty odborníci.

Vany z kulatých dříví mají následující vlastnosti:

 • nízká tepelná vodivost materiálu;
 • bezpečnost;
 • estetické odvolání;
 • životnost.

Všechny materiály a součásti potřebné pro stavbu koupelny lze objednat přes internet. Současně náklady na dodávku významně neovlivní celý rozpočet projektu. Instalované na pilířích nebo cihelných sloupech, budovy ze zaoblených kmenů se nebojí záplav, zemětřesení, úbytku půdy.

Projekt koupel z logu
Projekt koupel z logu

Vytvoření vlastní parní lázně nevyžaduje velký pozemek. To je další důležitá výhoda. Navíc návrh povolení k výstavbě domů v blízkosti domu, do kterého patří lázně, tradičně trvá méně času než povolení stavět dům.

Domov pro trvalý pobyt: možnosti projektu

Dům kulatiny
Dům je ideální pro zimní život

Rozmanitost projektů z kulatých dříví ohromí představivost. Každý z nich si zaslouží zvláštní popis. Kromě dekorativního vzhledu těchto konstrukcí existuje ještě jedna důležitá výhoda: použitý materiál umožňuje rychlé úpravy a pokud chcete rozšířit původní oblast.

Dům k bydlení z kulatých dříví
Dům z kulatiny může být vyroben z jakékoliv velikosti

Nejdůležitějším aspektem při plánování prostor je vyčíslení jejich určeného účelu. Projekt na prvním patře by měl obsahovat:

 • kuchyňské vybavení;
 • prostorné haly;
 • business místnosti;
 • workshopy;
 • verandy;
 • sportovní haly;
 • obývací pokoje;
 • terasy.

Dávejte pozor! Každá z těchto místností je neustále vystavována vysokému zatížení, ale vzhledem k stabilnímu umístění na základně je rovnoměrně rozložen tlak. Základní nosné konstrukce nevyžadují dodatečné náklady na zvýšení pevnosti.

Projekt domu z kulatiny
Určení prostor v domě je lépe plánováno v etapě projektu

Ve druhém patře se doporučuje umístit:

 • dětské pokoje;
 • pokoje pro hosty;
 • ložnice;
 • koupelny;
 • osobní skříně;
 • verandy.

Vzhledem k tomu, pohled z okna bude další odměna za jejich úsilí investované do výstavby domu, budou velké okenní otvory přeměnit jakýkoli pokoj ve druhém patře je skvělým místem k relaxaci.

Náklady na materiál, nákladová část

Výhodou domu z kulatých dříví je nízká cena projektu, protože náklady na komponenty jsou téměř zcela vyloučeny. Stěny jsou rychle postaveny z kulatiny, příčky jsou vyrobeny ze sádrokartonu. Dodatečná spotřeba řeziva vyžaduje pouze nosné vnitřní konstrukce.

Sádrokartonový oddíl
Struktura sádrokartonové příčky

S tím souvisejí náklady na nákup izolačního materiálu, různých pěn. Nejdražší část zůstává základem struktury, ale její cena je řádově nižší než cena základů pro dům z desek, protože samotná konstrukce je mnohem jednodušší.

Cena lázně z kulatiny je asi 105 tisíc rublů na metr čtvereční. Plocha domu o rozloze 8 x 8 metrů ve dvou podlažích stojí průměrně 680 tisíc rublů na metr čtvereční. Zbývající sazby se mohou lišit v závislosti na požadavcích zákazníka na výstavbu domu.

Shrnutí

Pokud chcete dům vlastních snů vytvořit, moderní návrhy domů z kulatých dříví vám pomohou realizovat všechny vaše nápady. Tento materiál je silný, šetrný k životnímu prostředí, odolný a krásný. Kromě toho můžete kdykoli provádět úpravy návrhu, rozšířit oblast nebo mírně upravit strukturu. Dokonce i začátečník se dokáže vypořádat s prací. Hlavní věc je sledovat rozvinutý plán a zvolit správné stavební materiály. Hodně štěstí!

Fotogalerie:

Loading...