Mramorové dlaždice

Luxusní mramorové podlahy

Jako stavební materiál je mramor používán již od velmi dlouhých časů, ale díky svým výjimečným vlastnostem zůstával široce v poptávce a vyniká mezi řadou moderních materiálů. Rozsah jeho použití při provádění stavebních nebo opravárenských prací je široce rozšířený. V areálu se používá pro dokončování stěn a podlah a na ulici pro tvorbu tratí nebo výzdobu fasád.

Dokončení s mramorovými dlaždicemi

Dlaždice vyrobené z mramoru, ve své struktuře, jsou podobné přírodnímu kameni a odpovídají všem vlastnostem, které jsou v něm obsaženy. Tváří v tvář mramorové dlažbě povrchů dává místnost nebo budově zvláštní styl luxusu a úctyhodnosti.

Odrůdy z mramoru

Mramorové obklady jsou z přírodního kamene. Každá mramorová deska je fragment vyřezaný z kusu přírodního kamene. Najít absolutně identické výrobky je nemožné, každá z nich má svůj vlastní jedinečný vzor, ​​vzhledem k struktuře vnitřních žil.
Barva přírodního mramoru je rozdělena na bílou, šedou a vícebarevnou, každá má zvláštní fyzikální vlastnosti. Dlaždice vyrobené z bílého mramoru mají luxusní vzhled, ale používají se pro místa s malou průchodností, protože jsou nejvíce vystaveni fyzickému stresu. Bílá mramorová dlažba se vyrábí se speciální ochrannou vrstvou, která zvyšuje její výkon.

Vynikající bílé mramorové dlaždice

Šedá barva mramoru zajišťuje přítomnost nečistot v kompozici, saturace odstínu závisí na jejich množství. Šedé mramorové dlaždice jsou nejtrvanlivější a odolnější vůči opotřebení, takže je možné je použít i na veřejných místech.

Odstíny šedé spolehlivé mramorové dlaždice

Barevný mramor může mít různé odstíny, což vám umožní vytvořit složité a originální ozdoby. Vícebarevná mramorová dlažba má průměrný stupeň pevnosti a dokonale se osvědčila na podlahách a stěnách, u domů a na ulici.

Typy barevných mramorových dlaždic

Mramorová dlažba - klady a zápory

Hlavní požadavky na podlahové krytiny jsou špatné oděry, žádný strach z mechanického poškození, schopnost odolat vážným zatížením a atraktivnímu vzhledu. Všechny tyto vlastnosti mají mramorové dlaždice, přírodní a ekologický materiál. Na každém povrchu domu vytváří bohatou a spolehlivou výzdobu, která účinně zdůrazňuje pompéznost interiéru.
Kromě krásného vzhledu může být hlavní výhoda nazývána vynikajícím výkonem: odolností a pevností, která zajišťuje vláknitou strukturu kamene s vysokou hustotou. Mramorové dlaždice si zachovávají svůj původní vzhled po mnoho let a vydržují těžké náklady.

Krásné, trvanlivé a trvanlivé mramorové dlaždice

Materiál se snadno čistí, netěsní a neabsorbuje vodu, takže odolává jakékoliv povodni. Má dobré zvukové a elektrické izolační vlastnosti, odolává vibracím a nevyhoří pod vlivem slunečního záření.
Když čelí domům, z vnější strany vytváří mramorová dlažba nádhernou výzdobu fasády. Slouží jako dodatečný tepelný izolátor a spolehlivě chrání stěny před ničením, působením srážek a změnami teploty v atmosféře.
Dokonce i tak vysoce kvalitní dokončovací materiál jako mramorová dlažba má řadu nevýhod. Je vyroben z přírodního kamene, takže každý talíř má hodně váhy, velmi komplikuje pokládku, zvláště pokud je touha dělat sami.

Kvalitní dokončení podlahy s mramorovými dlaždicemi

Mramorová podlaha má vysokou tepelnou vodivost, takže její povrch je vždy chladný a sklo nebo keramika, která spadne na podlahu, bude jistě přerušena. Při výběru způsobu dokončení je významnou nevýhodou vysoká cena mramorových dlaždic, ale je třeba mít na paměti, že za tyto náklady zaplatí kvalita povlaku a doba jeho provozu.

Typy mramorových dlaždic

Způsob výroby dlaždic a úpravy povrchů kamene rozděluje výrobky na lesklé a neklouzavé povrchy. Dlaždice s lesklým, téměř zrcadlovým povrchem dokonale odrážejí světlo, ale jeho hladký povrch je příliš kluzký, zvláště když vnikne vlhkost, takže se používá především pro zdobení.

Lesklý povrch z mramoru

Dlaždice s protiskluzovou nebo matnou povrchovou úpravou působí proti posuvu. Leštěná přední strana má průměrnou úroveň lesku, která dokonale padne do interiéru a je vhodná pro všechny povrchy.

Mramorové dlaždice s protiskluzovým povrchem

Způsob zpracování kamene ovlivňuje volbu optimálního místa pro jeho použití. U podlah, zejména v místnostech s vysokou vlhkostí, se z bezpečnostních důvodů doporučuje používat protiskluzové typy dlaždic. Lesklý povrch výrobků vypadá skvěle na stěnách a při vytváření dekorativních fragmentů.
Jsou vyráběny dlaždice různých tvarů, velikostí a tloušťky, které umocňují umělecké zdobení povrchů, vytvářejí mramorové složité vzory a ozdoby. K položení dlaždic potřebujete speciální nářadí a pečlivě připravenou základnu, na které závisí kvalita budoucího nátěru.

Složité vzory mramorových dlaždic

Litoceramics je dlaždice s povrchovou vrstvou z mramoru o tloušťce asi 3 mm na keramickém nebo hliníkovém podkladu. Vzhled a síla těchto výrobků nejsou nižší než monolitické mramorové dlaždice, ale mají značně nízkou cenu. Jako exkluzivní výrobky vyrábíme speciální typy dlaždic se specifickou povrchovou úpravou a kreslíme na nich obrázek. Používá se k vytváření neobvyklých vzorů v prostorných pokojích s podlahovou plochou, která není pokrytá nábytkem.

Mramorový vzor na podlaze

Na základě keramiky se vyrábí dlaždice, ve které se jako plnivo používají jemné mramorové štěpky nebo prach. Tato mramorová dlažba se používá k ozdobení jakýchkoliv povrchů uvnitř i vně budov.

Dlaždice z mramorových štěpků

Jeho síla a trvanlivost jsou nižší než monolitické produkty, zachovávají všechny ostatní pozitivní vlastnosti a mají dostupnou cenu.
Video o typech mramorových dlaždic a jejich kráse v interiéru:

Kombinace krásy a kvality dělá mramorovou dlažbu všestranným materiálem, který se používá pro pokládku na různé povrchy, což vytváří odolnou, odolnou povrchovou úpravu a elegantní styl designu.

Loading...