3d-dlaždice – trojrozměrné vzory v interiéru

Orchideje 3d

Dnes se na trhu stavebních materiálů stávají stále populárnější 3D dlaždice. Tento moderní a exkluzivní materiál lze použít pro vnitřní dekoraci téměř všech prostor. Takový nátěr vypadá skvěle na stěnách a jejich prvky, sloupy, hektary, krby, navíc s jeho pomocí fasády jsou výborně dokončeny. Obzvláště tato dynamická a rozsáhlá řešení jsou vhodná pro lidi, kteří dávají přednost novým technologiím.
Různé 3D formát obrazu, které mají být umístěny na stropě, může stěny nebo podlahy nás potěšit s úžasnou imitací nebeské modré, nekonečno pole nebo solární lesy a 3D rozložení dlaždic v koupelně poskytne majiteli pocit, že v hlubinách oceánu.

Koupelna 3d

Kromě toho neobvyklý povlak na textura umožňuje maskovat nerovnosti na stěnách a stropu, skrýt nevzhledné komunikace a skrýt se z očí mnohem víc. Hlavní kvalitou, přitahující k tomuto typu designu prostor, je poskytnutí zcela nového vnímání prostoru. To nám dává právo důvěrně tvrdit, že použití texturovaných 3D dlaždic je revolučním řešením, které poskytlo nové příležitosti v konstrukci klasických nebo inovativních interiérů.

Co je 3D dlaždice

Tento inovativní dokončovací materiál s 3D grafickým efektem je založen na technologii mikročástic, která se projevuje jedinečnou kombinací dlaždicového materiálu a karbonového filmu. Právě tato kombinace umožňuje dosáhnout vytvoření efektu 3D obrazu. Výsledný povrch je velmi odolný a má určitou elasticitu. Navíc je uvnitř nějaká kapalná látka. Tekutá složka obsahuje sadu barviv, která může být jak barevná, tak monofonní.

Strukturálně 3D dlaždice se skládá z několika vrstev polykarbonátového materiálu:

 • základní;
 • znehodnocení;
 • reflexní;
 • super-průhledná plastová "čočka";
 • odolná proti otěru odolná vrstva.

Tekutá složka ve formě gelového kloubu umístěného uvnitř ochranných vrstev.
Je třeba poznamenat, že několik super silných dodatečných vrstev a speciální ochranné směsi umožňují úspěšně odolat nečistotám a dostatečnému zatížení. V tomto případě je výroba obvykle dokončena provedením zkoušky testu každé jednotky na pevnost, ve kterém čtverečný metr povrchu vykazuje tlak přibližně 500 kilogramů.

3D stěna

Uvnitř této dlaždice se pohybuje barevná gelová výplň, která má tendenci k oblasti s nejmenším tlakem (kompenzační metoda). Dokonce i mírná deprese vede k extrémně atraktivnímu účinku díky vzhledu iluze trojrozměrnosti. V okamžiku dokonce i poměrně silného lisování 3d se dlaždice nerozpadne, na povrchu není praskliny a praskliny, což znamená, že nedochází k úniku kapalné složky. Kompletní těsnost zajišťuje použití materiálů s velmi vysokou pevností.

Koupelna stěna 3d

Správně umístěné 3D dlaždice mohou vytvářet rastrové obrazy, abstraktní skvrny nebo pravidelné geometrické tvary. Současně vám speciální technologie a designové prvky umožňují obdivovat vzorek z libovolného úhlu pohledu. "Životní kryt" může nejen pokrýt celou podlahu nebo stěny, ale také částečně vkládat do povrchů upravených konvenční keramikou.

Výhody a nevýhody materiálu

Varianty výzdoby, které mohou oživit 3D dlaždice, mnoho, ale velkou estetiku není jedinou kvalitou tohoto trojrozměrného materiálu. Hlavní charakteristiky této dlaždice, které se vyznačují tím lepším, jsou:

 1. Nejvyšší odolnost vůči různým mechanickým poškozením. Povrch volné dlaždice se nedá poškrábat a je schopen vydržet velmi vysoké zatížení (nejméně 200 kilogramů na čtvereční centimetr).
 2. Dlouhá životnost. Podle odborníků mohou 3D dlaždice trvat nejméně 30 let.
 3. Vysoká odolnost proti chemickému napadení různých agresivních prostředí.
 4.  Hygienická a hypoalergenní. Na dlaždici je naprosto nemožné vyvinout houby a jiné mikroorganismy.
 5. Alergie trpí tímto materiálem bez strachu.
 6. Poskytuje vynikající hydroizolaci.
 7. Povrch dlaždice má protiskluzové vlastnosti. Kromě toho dochází k odpisovému účinku, při pohybu přes takovou dlažbu se zdá, že je měkký povlak.
 8. Vystavení ultrafialovému záření vede k vyblednutí povlaku nejdříve po 5-8 letech.

Volumetrická podlaha

Kromě toho jsou hromadné dlaždice velmi univerzální a mohou být použity pro konstrukci jakéhokoliv povrchu prostor pro různé účely. Současně jsou dlaždice nabízeny k prodeji s velkým výběrem barev, které zajišťují jejich zapuštění do všech interiérů.

Nicméně, jak pravděpodobně a jakýkoli jiný materiál, objemová dlaždice má některé nevýhody, které omezují její použití. Takové nedostatky však nestačí, lze je přičítat možnosti využití výhradně pro interní práce. Některé nepříjemnosti jsou způsobeny také nemožností mechanické změny konfigurace dlaždic, takže je nelze řezat ani ohýbat. Dobré a určité omezení ukládá požadavek, aby bylo uvolněno asi sedmdesát procent plochy při rovnoměrném vysokém zatížení.

Dlaždice s mušlemi

A samozřejmě existují určité požadavky na instalaci. Jsou poměrně jednoduché, ale vyžadují přísné provedení. Objemový nátěr lze úspěšně namontovat pouze na pevný, suchý, hladký a dokonale hladký podklad. V zásadě není nic komplikovaného.

Loading...